29lisJak osiągnąć upragniony cel?
Jak osiągnąć upragniony cel?

- Mamo, chcę zostać księżniczką! - wykrzyknęła olśniona swym nowym pragnieniem. 
- Więc musisz zachowywać się jak księżniczka. Być dobra, dbać o swój wygląd, nie narzekać, pomagać innym ludziom...
- Czyli jak będę ją naśladować to sama taka się stanę? - dopytywała zaciekawiona.
- Oczywiście. 
-  A ile mi to zajmie?
- Zależy, jak bardzo będziesz się starać i ile trudu w to włożysz.

- A jak Kuba będzie chciał zostać piekarzem, to tak samo?

- Tak, musi ćwiczyć bardzo dużo, dużo smakować i uczyć się od najlepszych, najlepiej od babci, bo babcia piecze prosto z serca a to ludziom najlepiej smakuje.

- A jak ja nie znam księżniczki, na której mogłabym się wzorować to już nie mogę nią zostać? - zapytała ze smutkiem. 

- Oczywiście, że możesz - patrzyła w pełne rozczulenia oczy mamy. - Kiedy chcesz się kimś stać, nie chodzi o to, byś go kopiowała. A wiesz dlaczego?

- Dlaczego?

- Pamiętasz, kiedy kopiowałyśmy razem rysunki? Kiedy brałyśmy oryginał i go kserowałyśmy powstawała prawie idealna kopia. Ale kiedy już kserowałyśmy kopię za każdym razem powstawał gorszy egzemplarz. Jeśli chcesz zostać kimś, kogo sobie wymarzyłaś nie musisz być jego kopią, tylko się na nim wzorować. Znajdź osoby, które w jakiś drobnych elementach zachowują się tak, jak Ty byś chciała i od nich się ucz. Przecież chcesz być współczesną księżniczką, która bawi się z chłopcami, gra na komputerze a nie taką, która mieszka w wielkim, zimnym zamku i nikt nie ma dla niej czasu, prawda? 

Zaśmiała się radośnie. Podobała się jej ta rozmowa. A więc można się stać kimś się zechce, wystarczy tylko znaleźć oryginał i nauczyć się robić te najlepsze rzeczy tak, jak on? To cudownie! - krzyknęła w duchu. Bo znając siebie wiedziała, że już za jakiś czas może mieć inne pragnienia a tym samym nie będzie musiała być księżniczką już całe życie. Wystarczy, że znajdzie kogoś innego, od kogo będzie mogła się uczyć.

powrót
Szukaj
Newsletter
Kategorie
More
Golden Line Linked in Pinterest
Inspired me!
Facebook
góra strony
zBLOGowani.pl